Комплекти прямих ділянок для витратомірів КПД

Комплект прямих ділянок КПД - вимірювальний трубопровід, призначений для застосування спільно з ультразвуковим, роторним, або заснованим на іншому принципі вимірювання, витратоміром. Комплект прямих ділянок складається із вхідної та вихідної ділянок, що монтуються до витратоміра за допомогою фланців, а також технологічної вставки, що встановлюється замість витратоміра на час продувки трубопроводу. У вихідній ділянці КПД передбачено встановлення закладних для вимірювання температури та тиску середовища що контролюється.

Використання комплекту прямих ділянок гарантує подачу на вхід витратоміра стабілізованого потоку середовища, для підвищення точності вимірювань, а установка технологічної вставки на час продувки трубопроводу захищає коштовний витратомір від пошкоджень. За бажанням замовника вхідна ділянка КПД може комплектуватися дисковим пристроєм підготовки потоку «Zanker». Роз’ємна конструкція забезпечує простий доступ до різних елементів вимірювального трубопроводу та витратоміра для їх технічного обслуговування та періодичної повірки.

Витратомір встановлюється між фланцями вхідної та вихідної частини комплекту прямих ділянок з використанням ущільнюючих прокладок. Можливо виготовлення комплекту прямих ділянок як для витратомірів з фланцями, виконаними згідно з ГОСТ 12821-80, так і з фланцями, виконаними за ASME / ANSI B16.5

Комплекти прямих ділянок КПД відповідають всім вимогам ДСТУ 8.586.1: 2009 (ISO 5167-1: 2003) та ДСТУ 8.586.2: 2009 (ISO 5167-2: 2003). Відповідність продукції вимогам ДСТУ контролюється органами державної метрологічної служби України. Комплект прямих ділянок супроводжується наступним пакетом документів:

  • протокол вимірювання геометричних розмірів вхідної ділянки вимірювального трубопроводу;
  • протокол вимірювання геометричних розмірів вихідної ділянки вимірювального трубопроводу.
Вимірювання виконуються відповідно до методики виконання вимірювань МВУ 043 / 01-2011 або РМУ 037-2015.

Комплект прямих ділянок КПД виготовляється в діапазоні діаметрів 50-500 мм. Тиск середовища що контролюється - 0,6-10 МПа.

Стандартна комплектація:

  • вхідна ділянка вимірювального трубопроводу;
  • вихідна ділянка вимірювального трубопроводу;
  • технологічна вставка;
  • відповідні фланці;
  • комплект з'єднувальних елементів;
  • комплект ущільнюючих прокладок.

Матеріали виготовлення:

  • вхідна та вихідна ділянки - сталь 20 (сталь 12Х18Н10Т за вимогою замовника);
  • технологічна вставка - сталь 20 (сталь 12Х18Н10Т за вимогою замовника);
Комплект прямих ділянок КПД в стандартному виконанні комплектується ділянками трубопроводу завдовжки 10D «до» і 4D «після» витратоміра, а також технологічною вставкою довжиною 3D. В залежності від діаметру трубопроводу та вимог замовника довжина вхідних і вихідних ділянок може змінюватися. Вхідні та вихідні ділянки можуть складатися з декількох секцій, об'єднаних між собою за допомогою фланцевого з'єднання.