Діафрагма вимірювальна камерна ДКС

Діафрагма вимірювальна камерна ДКС - звужуючий пристрій з кутовим способом відбору тиску, що складається з діафрагми, виконаної у вигляді тонкого диска з отвором, що має з боку входу потоку гостру прямокутну кромку, розташовану між камерами усереднення, призначеними для усереднення тиску. Камера усереднення зв'язується з одного боку через переривчастий кільцевий проріз з порожниною трубопроводу, з іншого - через круглий отвір із засобом виміру перепаду тиску на звужуючому пристрої.

Вимірювальна діафрагма ДКС призначена для вимірювання витрати рідини або газу методом змінного перепаду тиску. Метод, заснований на створенні у вимірювальному трубопроводі за допомогою звужуючого пристрою місцевого звуження потоку, частина потенційної енергії якого переходить в кінетичну енергію, середня швидкість потоку у місці його звуження підвищується, а статичний тиск стає менш ніж статичний тиск до звужуючого пристрою. Різність тиску (перепад тиску) тим більше, чим більше витрата середовища, і, отже, вона може служити мірою витрати.

Вимірювальна діафрагма ДКС може входити до складу вимірювального трубопроводу ИТСУ.

Вимірювальні діафрагми ДКС відповідають вимогам ДСТУ 8.586.1: 2009 (ISO 5167-1: 2003) та ДСТУ 8.586.2: 2009 (ISO 5167-2: 2003). Відповідність продукції вимогам ДСТУ контролюється органами державної метрологічної служби України. Вимірювальна діафрагма супроводжується наступним пакетом документів:

  • протокол вимірювання геометричних розмірів стандартної діафрагми;
  • паспорт стандартної діафрагми.
Вимірювання виконуються відповідно до методики виконання вимірювань МВУ 043 / 01-2011.

Вимірювальна діафрагма ДКС виготовляється в діапазоні діаметрів 50-500 мм. Тиск середовища що контролюється - 0,6-6,3 МПа.

Стандартна комплектація:

  • камери усереднення тиску;
  • вимірювальна діафрагма;
  • фланцеве з'єднання;
  • комплект з'єднувальних елементів;
  • комплект ущільнюючих прокладок.

Матеріали виготовлення:

  • фланцеве з'єднання - сталь 20 (сталь 12Х18Н10Т за вимогою замовника);
  • камери усереднення тиску - сталь 20 (сталь 12Х18Н10Т за вимогою замовника);
  • вимірювальна діафрагма - сталь 12Х18Н10Т

В стандартному виконанні звужуючий пристрій комплектується фланцевим з'єднанням для встановлення в трубопровід. Фланцеве з'єднання може бути виконане у вигляді каліброваних ділянок трубопроводу з довжиною 2D, оброблених спільно з фланцями, або у вигляді комірцевих фланців для приварки до трубопроводу встик. Можливо замовлення як безпосередньо вимірювальної діафрагми, так і окремого фланцевого з'єднання.