Діафрагма вимірювальна безкамерна ДБС

Діафрагма вимірювальна безкамерна ДБС - звужуючий пристрій з кутовим способом відбору тиску, що складається з діафрагми, виконаної у вигляді диска з отвором, що має з боку входу потоку гостру прямокутну кромку, центр якої розташований на осі трубопроводу. Відбір тиску відбувається через отвори у фланцях. Безкамерні вимірювальні діафрагми застосовуються, в основному, на трубопроводах великого діаметру, де застосування камерних діафрагм недоцільно.

Вимірювальна діафрагма ДБС призначена для виміру витрати рідини або газу за допомогою методу змінного перепаду тиску. Метод, заснований на створенні у вимірювальному трубопроводі за допомогою звужуючого пристрою місцевого звуження потоку, частина потенційної енергії якого переходить в кінетичну енергію, середня швидкість потоку у місці його звуження підвищується, а статичний тиск стає менш ніж статичний тиск до звужуючого пристрою. Різність тиску (перепад тиску) тим більше, чим більше витрата середовища, і, отже, вона може служити мірою витрати.

Вимірювальна діафрагма ДБС може входити до складу вимірювального трубопроводу ИТСУ.

Вимірювальні діафрагми ДБС відповідають вимогам ДСТУ 8.586.1: 2009 (ISO 5167-1: 2003) та ДСТУ 8.586.2: 2009 (ISO 5167-2: 2003). Відповідність продукції вимогам ДСТУ контролюється органами державної метрологічної служби України. Вимірювальна діафрагма супроводжується наступним пакетом документів:

  • протокол вимірювання геометричних розмірів стандартної діафрагми;
  • паспорт стандартної діафрагми.
Вимірювання виконуються відповідно до методики виконання вимірів МВУ 043 / 01-2011.

Вимірювальні діафрагми ДБС виготовляються в діапазоні діаметрів 300-1800 мм. Тиск середовища що контролюється - 0,1-1 МПа.

Стандартна комплектація:

  • вимірювальна діафрагма;
  • фланцеве з'єднання;
  • комплект з'єднувальних елементів;
  • комплект ущільнюючих прокладок.

Матеріали виготовлення:

  • фланцеве з'єднання - сталь 20 (сталь 12Х18Н10Т за вимогою замовника);
  • вимірювальна діафрагма - сталь 12Х18Н10Т.
В стандартному виконанні звужуючий пристрій комплектується фланцевим з'єднанням для встановлення в трубопровід. Можливо замовлення як безпосередньо вимірювальної діафрагми, так і окремого фланцевого з'єднання.