Діафрагма вимірювальна фланцева ДФК

Діафрагма вимірювальна фланцева ДФК - звужуючий пристрій з кутовим способом відбору тиску, що складається з діафрагми, виконаної у вигляді диска з отвором, що має з боку входу потоку гостру прямокутну кромку, розташовану між камерами усереднення, призначеними для усереднення тиску. Камера усереднення тиску зв'язується з одного боку через переривчасте кільцеве проріз з порожниною трубопроводу, з іншого - через кругле отвір із засобом виміру перепаду тиску на звужуючому пристрої. Особливістю конструкції фланцевої діафрагми ДФК є виконання камер усереднення тиску безпосередньо у фланцях. Відбір тиску відбувається через отвори у фланцях. Фланцеві вимірювальні діафрагми застосовуються на трубопроводах малого діаметра.

Вимірювальна діафрагма ДФК призначена для виміру витрати рідини або газу за допомогою методу змінного перепаду тиску. Метод, заснований на створенні у вимірювальному трубопроводі за допомогою звужуючого пристрою місцевого звуження потоку, частина потенційної енергії якого переходить в кінетичну енергію, середня швидкість потоку у місці його звуження підвищується, а статичний тиск стає менш ніж статичний тиск до звужуючого пристрою. Різність тиску (перепад тиску) тим більше, чим більше витрата середовища, і, отже, вона може служити мірою витрати.

Вимірювальні діафрагми ДФК відповідають вимогам ДСТУ 8.586.1: 2009 (ISO 5167-1: 2003) та ДСТУ 8.586.2: 2009 (ISO 5167-2: 2003). Відповідність продукції вимогам ДСТУ контролюється органами державної метрологічної служби України. Вимірювальна діафрагма супроводжується наступним пакетом документів:

  • протокол вимірювання геометричних розмірів стандартної діафрагми;
  • паспорт стандартної діафрагми.
Вимірювання виконуються відповідно до методики виконання вимірювань МВУ 043 / 01-2011.

Вимірювальні діафрагми ДФК виготовляються в діапазоні діаметрів 25-40 мм. Тиск середовища що контролюється - 10 МПа.

Стандартна комплектація:

  • вимірювальна діафрагма;
  • фланцеве з'єднання з камерами усереднення тиску;
  • комплект з'єднувальних елементів;
  • комплект ущільнюючих прокладок.

Матеріали виготовлення:

  • фланцеве з'єднання - сталь 20 (сталь 12Х18Н10Т за вимогою замовника);
  • вимірювальна діафрагма - сталь 12Х18Н10Т.
В стандартному виконанні звужуючий прилад комплектується комплектом з'єднувальних елементів і ущільнюючих прокладок.