Вимірювальний трубопровід ІТСУ з діафрагмой вимірювальною камерною ДКС

Вимірювальний трубопровід із звужуючим пристроєм ИТСУ / ДКС - комплект обладнання, що складається з вимірювальної діафрагми та ділянок вимірювального трубопроводу з вхідної та вихідної сторін діафрагми. Вимірювальний трубопровід ИТСУ / ДКС призначений для вимірювання витрати рідини або газу методом змінного перепаду тиску. Метод, заснований на створенні у вимірювальному трубопроводі за допомогою звужуючого пристрою місцевого звуження потоку, частина потенційної енергії якого переходить в кінетичну енергію, середня швидкість потоку у місці його звуження підвищується, а статичний тиск стає менш ніж статичний тиск до звужуючого пристрою. Різність тиску (перепад тиску) тим більше, чим більше витрата середовища, і, отже, вона може служити мірою витрати.

Конструкційно вимірювальний трубопровід ИТСУ / ДКС являє собою три компоненти - вхідна частина, призначена для заспокоєння потоку, вимірювальна частина (камерна діафрагма), вихідна частина. Використання вимірювального трубопроводу гарантує подачу на вхід діафрагми стабілізованого потоку середовища для забезпечення високої точності вимірювань. За бажанням замовника вхідна ділянка вимірювального трубопроводу може комплектуватися дисковим пристроєм підготовки потоку «Zanker».

Конструкція вимірювального трубопроводу зводить до мінімуму можливі труднощі при монтажі та експлуатації діафрагми. Роз’ємна конструкція забезпечує простий доступ до різних елементів вимірювального трубопроводу для їх технічного обслуговування та періодичної повірки.

Камерна вимірювальна діафрагма встановлюється між фланцями вхідної та вихідної частини вимірювального трубопроводу з використанням ущільнюючих прокладок. Можливий варіант виготовлення з безкамерною вимірювальною діафрагмою.

Вимірювальні трубопроводи ИТСУ / ДКС відповідають всім вимогам ДСТУ 8.586.1: 2009 (ISO 5167-1: 2003) та ДСТУ 8.586.2: 2009 (ISO 5167-2: 2003). Відповідність продукції вимогам ДСТУ контролюється органами державної метрологічної служби України. Вимірювальний трубопровід супроводжується наступним пакетом документів:

 • протокол вимірювання геометричних розмірів вимірювального трубопроводу;
 • протокол вимірювання геометричних розмірів камер усереднення тиску;
 • протокол вимірювання геометричних розмірів стандартної діафрагми;
 • паспорт стандартної діафрагми.
Вимірювання виконуються відповідно до методики виконання вимірювань МВУ 043 / 01-2011.

Вимірювальний трубопровід ИТСУ виготовляється в діапазоні діаметрів 50-500 мм. Тиск середовища що контролюється - 0,6-6,3 МПа.

Стандартна комплектація:

 • вимірювальний трубопровід;
 • камери усереднення тиску;
 • вимірювальна діафрагма;
 • відповідні фланці;
 • комплект з'єднувальних елементів;
 • комплект ущільнюючих прокладок.

Матеріали виготовлення:

 • вимірювальний трубопровід - сталь 20 (сталь 12Х18Н10Т за вимогою замовника);
 • камери усереднення тиску - сталь 20 (сталь 12Х18Н10Т за вимогою замовника);
 • вимірювальна діафрагма - сталь 12Х18Н10Т.

В стандартному виконанні вимірювальний трубопровід ИТСУ комплектується ділянками трубопроводу з довжиною 10,5D «до» і 4,5D «після» вимірювальної діафрагми. В залежності від діаметру трубопроводу вхідні та вихідні ділянки можуть складатися з декількох секцій, з'єднаних між собою за допомогою фланцевого з'єднання. За спеціальним замовленням можливо виготовлення реверсного варіанта з вхідним та вихідним ділянками однакової довжини, а також виготовлення вхідної та вихідної ділянки вільної довжини.